„Život je o každém okamžiku…“

Částkou 126 900 Kč přispěli golfisté na pomoc pacientům s tromboembolií

Datum zveřejnění: 30. 8. 2017

Devět desítek golfistů se sešlo na mistrovském 18jamkovém hřišti resortu Golf & Spa Kunětická Hora, aby přispěli na pomoc pacientům, kteří se léčí s poruchou srážlivosti krve. Výtěžek turnaje i souběžně pořádané golfové akademie ve výši 126 900 Kč převzali zakladatelé nadačního fondu AQUAPURA Pavel a Monika Staňkovi.

Svoji podporu aktivitám fondu vyjádřil také hokejový profesilonál Jaroslav Bednář, v současné době kapitán královéhradeckého týmu Mountfield HK, který se rozhodl dlouhodobě pacienty s poruchou srážlivosti krve podporovat a stal se tak vůbec prvním oficiálním patronem nadačního fondu AQUAPURA. „Především ze svého hokejového působení v zámoří jsem zvyklý pomáhat neziskovým organizacím. Potěšilo mě, že jsem byl osloven nadačním fondem AQUAPURA ke spolupráci a rád se zaměřím na podporu tohoto konkrétního projektu. Poruchy srážlivosti krve znám ze svého okolí, od přátel, kteří se s nemocí léčí, takže to pro mě není novinka. Pevně doufám, že moje spolupráce s nadačním fondem bude prospěšná jak pro stávající pacienty, tak i v rámci šíření osvěty o tomto onemocnění a jeho prevenci,“ řekl Jaroslav Bednář.

Na hřišti letos opět nechyběli profesionální golfová hráčka a dvojka českého ženského golfu Lucie Hinnerová, ani sportovní komentátor ČT Sport David Pospíšil.
„Ráda zůstávám věrná jednomu charitativnímu projektu. Líbí se mi, že nadační fond AQUAPURA je určený na pomoc lidem s poruchou srážlivosti krve, která souvisí s tzv. syndromem turistické třídy a cestováním na dlouhé vzdálenosti. Sama kvůli golfu hodně létám a jezdím dlouhé trasy. Snažím se na cestách myslet na prevenci trombózy. Je dobře, že se o této problematice hodně mluví, protože se tromboembolie může týkat každého z nás,“ řekla Lucie Hinnerová.

„Je to krásná myšlenka pomáhat lidem s poruchou srážlivosti krve nebo i handicapovaným. Často se touto formou snažím přispět. Je to hezký a velmi sympatický způsob setkávání lidí, kteří chtějí udělat něco dobrého pro druhé,“ řekl David Pospíšil.

„Lidem s poruchou srážlivosti krve pomáhá náš nadační fond už sedm let a snahou je především zlepšovat vybavenost nemocnic a hematologických klinik, kde jsou tito pacienti léčeni. Moc si vážíme dlouhodobé spolupráce s resortem Golf & Spa Kunětická Hora, který už pošesté umožnil, aby nadační fond získal finanční prostředky právě v rámci charitativního golfového turnaje, pořádaném na místním hřišti. Děkuji touto cestou všem hráčům, kteří přispěli a také partnerům fondu AQUAPURA za jejich podporu a spolupráci,“ řekl Pavel Staněk, zakladatel nadačního fondu AQUAPURA a předseda správní rady.

Podívejte se na video ZDE

Více informací v tiskové zprávě: ZDE


Aktuality

Golf 2019

1. 7. 2019
8. ročník tradičního charitativního golfového turnaje v Golf resortu Kunětická hora

Sportovní odpoledne NF Aquapura 2019

11. 6. 2019
Ve čtvrtek 16.5 se konal 7. ročník charitativní akce na podporu pacientů s poruchou srážlivosti krve. Akce probíhala současně s XXVI. česko-slovenskou konferencí o trombóze a hemostáze. Děkujeme všem partnerům, kteří se podíleli na organizaci. Sponzorům, kteří věnovali finanční dary a hodnotné ceny pro vítěze. Děkujeme také všem zúčasněným, kteří i přes nepříznivé počasí udělali něco pro sebe a hlavně pro dobrou věc. :)
» archiv aktualit
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí