„Život je o každém okamžiku…“

Předávání přístrojů LDN Hradec Králové

Datum zveřejnění: 28. 11. 2018

Dne 28.11.2018 předal nadační fond Aquapura dva lékařské přístroje k měření INR a dvě balení testovacích proužků do Léčebny dlouhodobě nemocných v Hradci Králové. Léčebna má dvě oddělení, každé oddělení je nyní vybavno jedním přístrojem. LDN v Hradci Králové, sídlící v Pospíšilově ulici je příspěvková organizace, proto byl dar velkým přínosem.

 

Klasické odběry krve trvají obvykle několik hodin. Sestra musí pacientovi odebrat krev, poslat do laboratoře a počkat na výsledky. „Když odběry krve uděláme v pátek, tak na výsledky čekáme do pondělí. Mnohdy může být už pozdě.“ Říká jedna ze staničních sester, LDN Hradec Králové. Darované přístroje ukáží výsledek prakticky okamžitě, proto je jednodušší na výsledky ihned reagovat a rozhodnout o dalším postupu.

 

Nadační fond Aquapura nakupuje přístroje, které změří hodnotu INR jednoduchým testem a výsledky ukáže okamžitě. Není třeba zdlouhavých odběrů. Tato metoda se dá také využít u pacientů, kteří nemají z důvodu těžkých nemocí viditelné žíly. Odběr se provádí pouze z konečku prstu.

 

Při nákupu přístrojů nadačnímu fondu pomáhá odborný garant doc. MUDr. Petr Dulíček, Ph. D. z královéhradecké fakultní nemocnice. Přístroje budou využity na měření INR u pacientů, kteří podstupují antikoagulační léčbu. Hodnota jednoho přístroje včetně testovacích proužků je více než 20 000 Kč.

CoaguChek

Aktuality

DEN s Trombózou

27. 9. 2019
Den 13. října je známý jako Světový den trombózy. V rámci osvětové činnosti Nadačního fondu Aquapura bychom Vás rádi pozvali na Den s Trombozou, který se bude konat 14.10.2019 v Aupark Hradec Králové. Dozvíte se vše o tromboembolické nemoci, od prevence až po rady jak prožít co nejsnazší život s touto nemocí. Akce je zdarma a všichni jste srdečně zváni. Těšíme se na Vás!

Charitativní golfový turnaj 2019

2. 9. 2019
28.8.2019 se konal v Golf resortu Kunětická hora 8. ročník charitativního golfového turnaje NF Aquapura
» archiv aktualit
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí