„Život je o každém okamžiku…“

Předávání přístrojů LDN Hradec Králové

Datum zveřejnění: 28. 11. 2018

Dne 28.11.2018 předal nadační fond Aquapura dva lékařské přístroje k měření INR a dvě balení testovacích proužků do Léčebny dlouhodobě nemocných v Hradci Králové. Léčebna má dvě oddělení, každé oddělení je nyní vybavno jedním přístrojem. LDN v Hradci Králové, sídlící v Pospíšilově ulici je příspěvková organizace, proto byl dar velkým přínosem.

 

Klasické odběry krve trvají obvykle několik hodin. Sestra musí pacientovi odebrat krev, poslat do laboratoře a počkat na výsledky. „Když odběry krve uděláme v pátek, tak na výsledky čekáme do pondělí. Mnohdy může být už pozdě.“ Říká jedna ze staničních sester, LDN Hradec Králové. Darované přístroje ukáží výsledek prakticky okamžitě, proto je jednodušší na výsledky ihned reagovat a rozhodnout o dalším postupu.

 

Nadační fond Aquapura nakupuje přístroje, které změří hodnotu INR jednoduchým testem a výsledky ukáže okamžitě. Není třeba zdlouhavých odběrů. Tato metoda se dá také využít u pacientů, kteří nemají z důvodu těžkých nemocí viditelné žíly. Odběr se provádí pouze z konečku prstu.

 

Při nákupu přístrojů nadačnímu fondu pomáhá odborný garant doc. MUDr. Petr Dulíček, Ph. D. z královéhradecké fakultní nemocnice. Přístroje budou využity na měření INR u pacientů, kteří podstupují antikoagulační léčbu. Hodnota jednoho přístroje včetně testovacích proužků je více než 20 000 Kč.


Aktuality

Golf 2019

1. 7. 2019
8. ročník tradičního charitativního golfového turnaje v Golf resortu Kunětická hora

Sportovní odpoledne NF Aquapura 2019

11. 6. 2019
Ve čtvrtek 16.5 se konal 7. ročník charitativní akce na podporu pacientů s poruchou srážlivosti krve. Akce probíhala současně s XXVI. česko-slovenskou konferencí o trombóze a hemostáze. Děkujeme všem partnerům, kteří se podíleli na organizaci. Sponzorům, kteří věnovali finanční dary a hodnotné ceny pro vítěze. Děkujeme také všem zúčasněným, kteří i přes nepříznivé počasí udělali něco pro sebe a hlavně pro dobrou věc. :)
» archiv aktualit
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí