„Život je o každém okamžiku…“

3. Charitativní běh na pomoc pacientům s poruchou srážlivosti krve


V Hradci Králové se uskutečnil 3. ročník charitativního běhu, jehož cílem je upozornit na problematiku poruch srážlivosti krve. Výtěžek ze startovného ve výši 14 300 Kč je věnován nadačnímu fondu AQUAPURA, který jako jediná nezisková organizace v České republice pátým rokem pomáhá pacientům, kteří trpí poruchou srážlivosti krve, tak zvanou tromboembolickou nemocí. Charitativní běh se konal v pátek 22. května 2015 od 18 hodin u TJ Sokol Hradec Králové v rámci XXII. ČESKO-SLOVENSKÉ konference o trombóze a hemostáze. Trať symbolického závodu vedla podél obou břehů řeky Labe v centru města.

Nadační fond AQUAPURA při této příležitosti předal dar Fakultní nemocnici Hradec Králové, a sice ložní povlečení na 20 nemocničních lůžek v hodnotě přes 10 000 Kč. Dar bude použit na lůžkovém oddělení IV. Interní hematologické kliniky, kde jsou léčeni pacienti s poruchami srážlivosti krve. 

„Děkujeme všem sportovním nadšencům, kteří přišli a běhu se zúčastnili a naše poděkování patří také pořadatelům XXII. konference o trombóze a hemostáze, v jejímž programu byl běh zařazen. Těší nás, že jsme mohli zároveň předat další dar královéhradecké fakultní nemocnici, který přispěje ke zvýšení kvality péče o pacienty s poruchou srážlivosti krve, jenž se léčí na hematologii a jsou často i dlouhodobě upoutáni na lůžko,“ řekl Pavel Staněk, předseda správní rady a zakladatel nadačního fondu AQUAPURA.

Při slavnostním vyhlášení výsledků běhu byl nadačnímu fondu také předán sponzorský dar 10 000 Kč od společnosti Porsche Hradec Králové.

Nadační fond AQUAPURA dlouhodobě podporuje Fakultní nemocnici Hradec Králové, pro kterou v letech 2011–2015 zajistil lékařské přístroje, reagencie, laboratorní či jiné vybavení v celkové hodnotě 561 242 Kč. Dar slouží ke zkvalitnění péče o pacienty s poruchami srážlivosti krve IV. Interní hematologické kliniky, hematologické laboratoře, oddělení Urgentní medicíny (Emergency), pacientky Porodnické a gynekologické kliniky.

 

Dalších 14 lékařských přístrojů, které se používají k měření hodnot INR srážlivosti krve u pacientů s tromboembolií na antikoagulační terapii, a zdravotnický materiál v hodnotě téměř 300 000 Kč daroval nadační fond AQUAPURA oblastním nemocnicím v Pardubickém a Královéhradeckém kraji a v této aktivitě pokračuje na dalších místech České republiky. Nadační fond AQUAPURA pomáhá také mimo oblast zdravotnictví, kde více než 100 000 Kč daroval především na pomoc ohroženým dětem. Pravidelně pořádá osvětově vzdělávací přednášky na téma tromboembolie a Leidenská mutace krve, kde širokou veřejnost seznamuje s prevencí, riziky a léčbou onemocnění.

Podpořte nadační fond AQUAPURA a pacienty s poruchou srážlivosti krve zasláním daru na účet: 246 101 055 / 0300. Děkujeme Vám. 

CoaguChek

Aktuality

Podpora od Královéhradeckého kraje

14. 1. 2020
Díky podpoře Královéhradeckého kraje, které si velmi vážíme, se nám podařilo nakoupit další přístroje na měření srážlivosti krve a předat je do Fakultní nemocnice Hradec Králové, kde budou pomáhat pacientům s poruchami srážlivosti krve.

DEN s Trombózou

27. 9. 2019
Den 13. října je známý jako Světový den trombózy. V rámci osvětové činnosti Nadačního fondu Aquapura bychom Vás rádi pozvali na Den s Trombozou, který se bude konat 14.10.2019 v Aupark Hradec Králové. Dozvíte se vše o tromboembolické nemoci, od prevence až po rady jak prožít co nejsnazší život s touto nemocí. Akce je zdarma a všichni jste srdečně zváni. Těšíme se na Vás!
» archiv aktualit
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí