„Život je o každém okamžiku…“

Golfisté již počtvrté přispěli na pomoc pacientům s poruchou srážlivosti krve


Nadační fond AQUAPURA Pavla a Moniky Staňkových ve spolupráci s Golf & Spa Kunětická Hora uspořádal ve středu 19. srpna 2015 charitativní golfový turnaj, jehož výtěžek byl věnován na pomoc pacientům s poruchou srážlivosti krve, tzv. tromboembolickou nemocí. Čtvrtého ročníku se zúčastnilo více než 90 golfistů z celé České republiky. Nechyběla ani profesionální golfová hráčka Lucie Hinnerová a sportovní legenda, bývalý 8. nejlepší tenista planety, Karel Nováček.

V průběhu setkání daroval nadační fond AQUAPURA zástupcům dvou nemocnic nové lékařské přístroje, které slouží k monitorování stavu srážlivosti krve pacientů s tromboembolií podstupujícím antikoagulační léčbu. Celkem čtyři nové přístroje včetně testovacích proužků převzali lékaři z Krajské nemocnice Liberec a.s. a Fakultní nemocnice Olomouc. Nadační fond AQUAPURA těmito přístroji dovybavil již devět nemocnic ve čtyřech krajích České republiky.

 

Je to úžasné a my jsme byli tímto darem mile překvapeni,“ řekla primářka MUDr. Hana Fraňková z odd. Klinické hematologie Krajské nemocnice Liberec a.s. „Velmi se nám to hodí. Přístroje jsem již dříve konzultovala s kolegy a jsme nadšení, že je budeme moci používat. Jeden z darovaných přístrojů zapůjčíme na oddělení Ústní čelistní a obličejové chirurgie. Přístroje nám usnadní práci, jelikož budeme samostatně schopni zjistit aktuální stav srážlivosti krve našich pacientů, výsledky budeme znát během pár minut a pacientům odlehčíme od odběrů krve ze žíly, protože díky těmto přístrojům stačí odběr vzorku krve z prstu,“ řekla prim. MUDr. Hana Fraňková.

Dva přístroje ke zvýšení kvality péče o pacienty s poruchou srážlivosti krve daroval nadační fond AQUAPURA také Fakultní nemocnici Olomouc. Dar a jeho přínos pro oddělení kardiologie a tamní pacienty zhodnotil prof. Miloš Táborský, M.D., Ph.D., FESC, FACC, MBA, přednosta I. interní kliniky kardiologické. Darované přístroje, které od nadačního fondu AQUAPURA osobně převzal, budou používány převážně v ambulantní péči této fakultní nemocnice, kde je s antikoagulační léčbou evidováno více než 3 tisíce pacientů.

„Jsem velmi vděčný, že pro naše komplikované nemocné po chirurgické náhradě chlopně mechanickou chlopenní náhradou  indikované k chronické protisrážlivé léčbě Warfarinem můžeme využít darované přístroje, a to ke zefektivnění terapie, zvýšení bezpečnosti léčby a kvality života. Doplníme tak spektrum podobných přístrojů, které již rutinně používáme. Máme vlastní zkušenosti s dálkovou monitorací hodnot INR, data budeme prezentovat na letošním sjezdu Evropské kardiologické společnosti v Londýně,“ řekl prof. Miloš Táborský, M.D., Ph.D., FESC, FACC, MBA.

Díky velké účasti golfistů získal nadační fond AQUAPURA v rámci 4. ročníku charitativního golfového turnaje na hřišti Golf & Spa Kunětická Hora výtěžek ve výši 122 000 Kč.

„Vážíme si toho, že zájem veřejnosti o činnost nadačního fondu a pomoc pacientům s poruchou srážlivosti krve stoupá. Důkazem je i úspěch dnešního charitativního setkání. Rád bych touto cestou poděkoval golfovému resortu, díky kterému se turnaj může každoročně konat na pomezí Královéhradeckého a Pardubického kraje. Děkuji všem golfistům, kteří přišli a osobně nadační fond podpořili a velké poděkování také náleží dlouhodobým sponzorům a partnerům, kteří činnost fondu kontinuálně podporují. Jsem rád, že nadačním fondem zakoupené a dnes předané nové lékařské přístroje budou pomáhat dalším stovkám nemocných a věřím, že s nimi budou spokojeni nejen pacienti, ale také samotní lékaři,“ řekl Pavel Staněk, zakladatel nadačního fondu AQUAPURA.

Nadační fond AQUAPURA Pavla a Moniky Staňkových se jako jediný v České republice zaměřuje na pomoc lidem trpícím poruchou srážlivosti krve, tzv. tromboembolickou nemocí a Leidenskou mutací krve. V uplynulých čtyřech letech fungování pomohl zvýšit kvalitu péče stovkám pacientů, kterým byla diagnostikována tromboembolická nemoc. S odborným garantem doc. MUDr. Petrem Dulíčkem, Ph.D., lékařem IV. Interní hematologické kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové, vždy konzultuje zakoupení vhodných lékařských přístrojů a zdravotnického materiálu tak, aby se pomoc dostala ke skutečně širokému spektru osob s tímto onemocněním, a zároveň se usnadnila práce lékařům při získání informací o stavu srážlivosti krve jejich pacientů. Více informací o nadačním fondu AQUAPURA na www.aquapura.cz.


Aktuality

7. ročník Golfového turnaje

11. 9. 2018
29.8.2018 se v Golf resortu Kunětická hora konal již 7. charitativního Golfového turnaje

Golfový turnaj 2018

1. 7. 2018
Rádi bychom Vás tímto pozvali na 7. ročník charitativního golfového turnaje nadačního fondu Aquapura. Turnaj se koná ve středu 29. srpna 2018 na 18jamkovém hřišti Golf & Spa Kunětická Hora.
» archiv aktualit
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí