„Život je o každém okamžiku…“

Golfisté přispěli částkou 85 400 Kč na pomoc pacientům s poruchou srážlivosti krve


     Na podporu nadačního fondu AQUAPURA se v resortu Golf & Spa Kunětická Hora konal 20. srpna 2014 tradiční charitativní golfový turnaj, jehož výtěžek je určen na zvýšení kvality péče o pacienty s tromboembolickou nemocí. Za krásného letního počasí se náročného turnaje i souběžně pořádané golfové akademie pro začátečníky zúčastnilo téměř 70 golfistů, díky kterým získal nadační fond AQUAPURA částku 85 400 Kč.

      Letošní 3. ročník turnaje nadačního fondu AQUAPURA osobně podpořila mimo jiné golfová profesionálka Lucie Hinnerová, dvojnásobná mistryně ČR ve hře na jamky.

     „Zatím si na svůj zdravotní stav nemůžu stěžovat. Ale jsou mezi námi lidé, kteří takové štěstí nemají, a když můžeme, měli bychom jim pomoci. Proto jsem se rozhodla podpořit nadační fond AQUAPURA, který pomáhá lidem s poruchou srážlivosti krve. Navíc si myslím, že je důležité se o tuto zdravotní problematiku zajímat, protože se může týkat každého z nás,“ řekla profesionální golfistka Lucie Hinnerová. „Hřiště resortu Kunětická Hora znám a je super. Místní obtížné a rychlé greeny prověří každého hráče,“ dodala Lucie Hinnerová.

     Dobročinný účel turnaje byl motivací k účasti na charitativním turnaji také pro bývalého osmého nejlepšího tenistu planety a vítěze 13 titulů ATP ve dvouhře, Karla Nováčka, který účastí na golfovém turnaji osobně nadační fond AQUAPURA podpořil.  

     Jsem rád, že jsem se o tomto charitativním turnaji od svého kamaráda dozvěděl. Že turnaj pomůže nemocným lidem, je skvělé a velmi rád jsem tuto akci podpořil. V České republice se čím dál častěji setkávám s neziskovými organizacemi, které pomáhají potřebným. I když máme v porovnání se zahraničím stále co dohánět, myslím, že se u nás situace v této oblasti stále zlepšuje,“ řekla tenisová legenda Karel Nováček, který na golfovém hřišti na pomezí Královéhradeckého a Pardubického kraje nehrál poprvé a dobře místní podmínky i záludnosti hřiště zná.

      „Snažím se vždy udělat si čas na oba sporty, jak na tenis, tak na golf. I když času není tolik, kolik bych si představoval, snažím se trávit stejný počet hodin na tenisu jako na golfu. Hřiště resortu Kunětická Hora znám, už jsem si tady zahrál dříve. Je to krásné hřiště a hraje se mi na něm velmi dobře,“ dodal Karel Nováček. 

     Celkový výtěžek charitativního golfového turnaje byl zástupci resortu Golf & Spa Kunětická Hora předán nadačnímu fondu AQUAPURA Pavla a Moniky Staňkových, který jako jediný v České republice pomáhá lidem s poruchou srážlivosti krve.  

     Pacientům, kteří trpí tromboembolickou nemocí, pomáháme již čtvrtým rokem a velmi si vážíme přízně všech našich dlouhodobých sponzorů a partnerů, kteří nadační fond AQUAPURA podporují. Díky jejich přispění jsme již pro sedm nemocnic zajistili více než třicet nových přístrojů a pro Fakultní nemocnici Hradec Králové navíc také speciální laboratorní materiál ke stovkám vyšetření krve. Těší nás i podpora vyjádřená ze strany sportovních profesionálů i všech golfistů, kteří neváhali a dnešního turnaje se zúčastnili. Děkujeme, výsledek dnešního charitativního turnaje je vynikající,“ řekl zakladatel nadačního fondu Pavel Staněk. 

     Nadační fond AQUAPURA dovybavuje nemocnice, především hematologická oddělení, speciálními přístroji, které usnadňují monitoring stavu srážlivosti krve u pacientů s tromboembolií. Nadační fond se věnuje také osvětové činnosti v oblasti tromboembolie a Leidenské mutace krve. Mezi další jeho aktivity patří podpora dětí z dětských domovů, pomoc zařízením, která pečují o handicapované děti nebo podpora talentovaných dětí. Odborným garantem nadačního fondu AQUAPURA je doc. MUDr. Petr Dulíček, Ph.D., lékař IV. Interní hematologické kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové.  

Pro více informací navštivte www.aquapura.cz nebo www.facebook.com/nfaquapura

CoaguChek

Aktuality

Podpora od Královéhradeckého kraje

14. 1. 2020
Díky podpoře Královéhradeckého kraje, které si velmi vážíme, se nám podařilo nakoupit další přístroje na měření srážlivosti krve a předat je do Fakultní nemocnice Hradec Králové, kde budou pomáhat pacientům s poruchami srážlivosti krve.

DEN s Trombózou

27. 9. 2019
Den 13. října je známý jako Světový den trombózy. V rámci osvětové činnosti Nadačního fondu Aquapura bychom Vás rádi pozvali na Den s Trombozou, který se bude konat 14.10.2019 v Aupark Hradec Králové. Dozvíte se vše o tromboembolické nemoci, od prevence až po rady jak prožít co nejsnazší život s touto nemocí. Akce je zdarma a všichni jste srdečně zváni. Těšíme se na Vás!
» archiv aktualit
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí